| News

Jaki jest główny objaw onycholizy?

Pierwszym widocznym objawem jest zmiana koloru paznokci z różowego na biały. Onycholiza może występować zarówno na paznokciach u dłoni, jak i stóp. Paznokieć dotknięty onycholizą jest rozwarstwiony, wygląda, jakby pod jego powierzchnię dostały się bąbelki powietrza. Płytka paznokcia staje się słaba, zaczyna się kruszyć. Białe miejsce z czasem ulega rozwarstwieniu i wykrusza się lub odpada. Tworzy to bardzo nieestetyczny obrazek, a przede wszystkim sprawia ból ich właścicielom.

Przyczyny onycholizy:

Onycholizą kończą się czasem próby używania paznokci do odkręcania śrubek, podważania czy rozłupywania, ponieważ takie czynności nadrywają płytkę. Także kobiety o bardzo długich paznokciach u rąk, którymi uderzają w twarde powierzchnie, wykonując codzienne czynności, mogą cierpieć na onycholizę.

Przyczynami mogą też być:

  • nadmierna wilgoć;
  • niektóre substancje chemiczne (formaldehydy, detergenty, substancje ropopochodne, rozpuszczalniki).

Onycholiza może również pojawić się wtedy, gdy organizm zmaga się z nadczynnością tarczycy, którąś z chorób autoimmunologicznych bądź dróg oddechowych. Może też być objawem

  • łuszczycy,
  • grzybicy
  • czy sygnałem, że organizm jest wyniszczony przez choroby.

Leczenie onycholizy

 

Leczenie onycholizy powinno zacząć się od zdiagnozowania i wyeliminowania jej przyczyny. Bez tego każda terapia będzie nieskuteczna, a odwarstwianie się płytki paznokcia będzie powracać. Doświadczony podolog będzie w stanie szybko wyprowadzić płytkę paznokcia do stanu sprzed choroby.

 

Jak wygląda leczenie podologiczne onycholizy?

 

  • regularne oczyszczanie przez podologa, raz w tygodniu
  • pobudzenie łożyska paznokcia dzięki specjalnym frezom
  • bezpieczne usunięcie oddzielonego paznokcia od łożyska
  • regularne stosowanie przez pacjenta polecanych preparatów

 

Przy leczeniu świetnie sprawdza się stosowanie kremu Onygen marki PODOPHARM - jeden z najbardziej skutecznych na rynku preparatów do regeneracji łożyska uszkodzonych paznokci. Bardzo skuteczny w przypadku oderwania, naderwania, odbicia paznokcia od łożyska. Doskonale regeneruje łożysko osłabionych paznokci, naderwanych po urazach, odbitych.

aktualna (10.2019) cena w naszym studio: 46,00 zł

 Onygen Krem, 46 zł

Jako kurację wspomagającą stosujemy i zlecamy dobrze już znane serum Arkady TC 16Serum kolagenowe na bazie naturalnego kolagenu i olejku z drzewa herbacianego wspiera swoim działaniem regenerację i odbudowę płytki paznokciowej. Naturalny olejek z liści drzewa herbacianego posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, dzięki czemu zmniejsza stany zapalne. Z kolei czysty kolagen decyduje o kondycji skóry oraz paznokci, ma właściwości regenerujące i odżywcze. Serum Kolagenowe Arkady stymuluje komórki do produkcji kolagenu ustrojowego. Jest szczególnie polecane do pielęgnacji płytki paznokciowej, skórek i wału okołopaznokciowego, regeneracji łożyska paznokcia oraz blizn i ran po oparzeniach.

Serum Arkady TC 16, cena w Glamour Studio 76 zł

 

aktualna (10.2019) cena w naszym studio: 76 zł