| News

Laminacja brwi to zabieg coraz bardziej popularny i cieszący się szczególnym powodzeniem wśród posiadaczek cienkich, sztywnych i niesfornych brwi. Nadaje włoskom blasku, głęboko je odżywia i nawilża, unosi od nasady, a dodatkowo pogłębia kolor. Dzięki takiej metamorfozie brwi, codzienna pielęgnacja brwi ogranicza się do ich rozczesania i nałożenia olejku, bez konieczności ich utrwalania, czy koloryzowania.

 

Laminacja brwi krok po kroku

 

 1. Oczyszczenie brwi – przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest dokładne odtłuszczenie włosków.
 2. Otwarcie łusek włosa – na włoski nakładany jest kwas tioglikolowy. Preparat pozostawia otwartą łuskę, dlatego istotne jest prawidłowe wykonanie kolejnych kroków, a więc zabiegów regeneracyjnych i pielęgnacyjnych.
 3. Odżywienie włosów – w celu wzmocnienia włosków najczęściej wykorzystuje się tzw. roślinny botoks. Substancja bogata jest w antyoksydanty, a także witaminy z grupy B, witaminę A, E, F. W swoim składzie ma zazwyczaj olej z czarnuszki, jojoby, jedwab, kwas mlekowy, a także proteiny soi i pszenicy. Zadaniem botoksu jest dogłębne nawilżenie, odżywienie i odbudowa włosków. Włoski są pogrubione, wzmocnione i błyszczące.
 4. Keratyna – zakończeniem zabiegu w salonie kosmetycznym jest nałożenie na brwi keratynowej odżywki, która pozwala na dłużej zachować efekt zabiegu i uzupełnić odżywcze substancje. Dodatkowo widoczny jest efekt uniesienia włosków od nasady. Odżywka powinna pozostać na brwiach przez około 24 godziny.

Przez 24 godziny po zabiegu powinno się zrezygnować z pływania w basenie i przebywania w saunie. Nie należy też moczyć brwi, ponieważ preparaty muszą mieć czas, aby się dobrze wchłonąć. Trzeba też postarać się nie dotykać brwi.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 

Laminowanie brwi nie powinno być wykonywane w przypadku osób, które:

 

 • w ciągu dwóch ostatnich lat chorowały na nowotwory,
 • borykają się ze świeżymi, niezabliźnionymi ranami w obrębie brwi,
 • cierpią na grzybice skóry, w szczególności w obrębie twarzy,
 • zmagają się z chorobami bakteryjnym albo wirusowymi,
 • mają choroby alergiczne oczu albo alergie skóry,
 • są w trakcie chemioterapii
 • w ostatnim czasie poddały się operacjom plastycznym w obrębie oczu.

 

Zabieg trwa od 30 do 45 minut, a efekty widoczny jest nawet do 1,5 miesiąca
Koszt zabiegu w Glamour Studio - 120 zł